ÜRÜNLERPÜF NOKTALARIHABERLERYEMEK TARİFLERİSSSİLETİŞİM

Yudum’Dan Kalpleri Hafifleten Lezzet: Yeni Yudum Omega 3

GERİ DÖN

Yudum Gıda, hem sağlığına önem veren hem de lezzeti göz ardı etmeyenler için kalp ve damar dostu olan Omega-3 yağ asitlerini içeren yeni Yudum Omega 3’ü tüketicileriyle buluşturuyor.

Türkiye’nin en büyük sıvı yağ üreticisi Yudum Gıda, Omega-3 yağ asitleri bakımından zengin beslenmeye destek olacak yeni ürünü Yudum Omega 3’ü tüketicileriyle buluşturuyor. Yeni Yudum Omega 3, mutfaklarda fırın yemeklerinden mezelere, salatadan et yemeklerine kadar çeşitli tarifler için kullanılabiliyor.

Başta kalp sağlığı olmak üzere pek çok faydası bulunan Omega-3 yağ asitleri açısından zengin olan yeni Yudum Omega 3, 1 ve 2 litrelik pet şişe ve 5 litrelik teneke alternatifleriyle raflardaki yerini alıyor.

Omega-3 yağ asidi nedir?

İnsanoğlu’nun daha anne karnındayken başlayarak hayatının tüm evrelerinde giderek daha fazla ihtiyaç duyduğu Omega-3 yağ asitleri, tıpkı Omega-6 yağ asitleri gibi insan organizması tarafından üretilemiyor. Bu sebeple dışarıdan alınması gerekiyor. 

 Omega-3 yağ asidinden zengin beslenmenin faydaları

- Doğal kan inceltici özelliğine sahiptir. Bu sayede kalp krizine yol açabilecek kan pıhtılaşmasını önlemeye destek olur.

- Kalp atış hızını ayarlayarak kalbin korunmasına yardımcı olur.

- Kalp ve damar hastalıklarının önlenmesine, kanser, romatoid artrit, alzheimer, demans ve depresyon gibi hastalıklara karşı korunmaya yardımcı olur.

- Hamilelik ve bebeklik döneminde beyin ve göz gelişimine destek olur.

- Öğrenme güçlüğü gibi sorunların önüne geçilmesine sağlar.

Yudum Gıda hakkında

Savola Grup bünyesinde yer alan Yudum Gıda, Türkiye’nin en büyük sıvıyağ üreticisidir. Şirketin çatısı altında Yudum, Sırma, Cielo ve Brillo markaları yer almaktadır. Sıvıyağ pazarında yıllardır Yudum ve Sırma markaları ile Türkiye’nin en çok tercih edilen sıvı yağlarını üreten Yudum Gıda’nın 18.000 m2 açık alan üzerine kurulu Ayvalık’taki fabrikasının yıllık üretim kapasitesi; mısır yağı ve ayçiçek yağı için 85.000 ton, zeytinyağı için 20.000 ton’dur. Yudum Gıda; ayçiçek, mısır ve zeytinyağı üretimi ile ihracat pazarlarında sektörünün en seçkin ve önemli üreticilerinden sayılmaktadır.

Bilgi için;

Excel İletişim Yönetimi

Füsun Özev – fusun.ozev@excel.com.tr - 0216 544 94 63

Melis Eryiğit – melis.eryigit@excel.com.tr – 0216 544 94 43

YUDUM’DAN KALPLERİ HAFİFLETEN LEZZET: YENİ YUDUM OMEGA 3